1С: Роздріб 8 для України інформація

Програма «1С: Роздріб 8 для України» призначена для автоматизації бізнес-процесів роздрібних торгових точок (магазинів), як самостійних, так і входять у розподілену роздрібну мережу.

1С:Розница 8 для Украины, схема

-> Докладніше про «1С: Роздріб 8 для України»

Функціональні можливості програми «1С: Роздріб 8 для України»

«1С: Роздріб 8 для України» дозволяє автоматизувати облік товарних запасів на складах магазинів та облік грошових коштів в касах магазинів.

Програма «1С: Роздріб 8 для України» автоматизує наступні операції:

 • прихід товарів від контрагента на склади магазину, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі;
 • реалізація товарів і послуг контрагенту, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі;
 • переміщення товарів між магазинами, внутрішніми складами магазинів, магазинами і складами торгового підприємства, в тому числі в двофазному (ордерному) режимі;
 • торгівля комплектами товарів, створеними як у момент продажу товару, так і з підготовкою комплекту (операція «комплектація»);
 • повернення товарів від покупців;
 • оприбуткування, інвентаризація та списання товарів;
 • оформлення прибуткових і видаткових касових ордерів безпосередньо в магазинах;
 • переміщення грошових коштів між магазинами, внутрішніми касами магазинів, магазинами і касами торгового підприємства;
 • оформлення чеків продажу, формування після закінчення зміни зведеного звіту по контрольно-касовій машині з урахуванням повернутих товарів в зміну;
 • робота з еквайринговими системами, облік оплати товарів по платіжних картах, облік договорів еквайрингу й умови повернення / неповернення торгівельної поступки еквайрером при поверненні товарів; оплата товарів кредитами;
 • використання процентних знижок за дисконтними картками (в тому числі і накопичувальних знижок), знижок з поділом по магазинах, знижок контрагентам, знижок на суму чека, знижок за часом дії, по кількості товару, по виду оплати.

«1С: Роздріб 8 для України» підтримує роботу наступного торгового обладнання:

 • фіскальні реєстратори,
 • термінали збору даних,
 • сканери штрих-кодів,
 • вагове обладнання,
 • дисплеї покупця,
 • платіжні термінали,
 • зчитувачі магнітних карт.

Облік торгових операцій в «1С: Роздріб 8 для України» ведеться тільки в гривнях.

РИБ і обмін з керуючою системою

«1С: Роздріб 8 для України» підтримує роботу в режимі розподілених інформаційних баз (РИБ) з чітким поділом документообігу по магазинах , де в головному вузлі РИБ консолідується інформація по всіх магазинах мережі . Передбачені механізми автоматичного ініціювання обміну.

Поряд з роботою в режимі РИБ програма «1С: Роздріб 8 для України» може автоматично обмінюватися інформацією з керуючою інформаційною системою (back-office) в дуплексному режимі. У якості керуючої системи для програми «1С: Роздріб 8 для України» може використовуватися конфігурація «Управління торгівлею для України» редакції 2.3. У керуючій системі можна створити необмежену кількість вузлів "1С: Роздріб 8 для України», які, в свою чергу, можуть бути головними вузлами розподіленої інформаційної бази.

Адміністрування користувачів

Передбачені механізми адміністрування користувачів інформаційної бази віддалених вузлів РИБ з головного вузла "1С: Роздріб 8 для України». Наприклад, в головному вузлі РИБ адміністратор системи може створити (редагувати, призначати ролі, інтерфейси, скидати пароль) користувача інформаційної бази віддаленого вузла, а також мати доступ до актуальної інформації про налаштування користувачів інформаційної бази, зроблених в режимі «Конфігуратор» (або в режимі «1С: Підприємство») безпосередньо у вузлах РИБ.

Багатофірмовий облік

У програмі «1С: Роздріб 8 для України» поряд з многомагазінним урахуванням реалізований багатофірмовий облік , де кожен склад (торговий зал) може бути віднесений до певної організації. При цьому можуть використовуватися різні системи оподаткування: загальна система оподаткування, спрощена система оподаткування.

Робота за ордерним схемою

«1С: Роздріб 8 для України» підтримує ордерні схеми переміщення, реалізації та надходження товарів на склади магазину. Ордерна схема являє собою переміщення в буферний список товарів, необхідних до прийняття або відвантаження зі складу, фактична ж операція з товарним залишком на складі проводиться видатковими або прибутковим ордером. У програмі «1С: Роздріб 8" передбачені кошти для оперативного контролю надійшли і відвантажених товарів в разі роботи за ордерним схемою.

Особливості обліку товарів і установки цін

У програмі «1С: Роздріб 8 для України» з метою спрощення не ведеться облік за характеристиками і серіями номенклатури. У разі необхідності даний облік пропонується вести в керуючої системі - в конфігурації «Управління торгівлею для України». При цьому забезпечується коректна робота обміну даними між програмами.

У програмі «1С: Роздріб 8 для України» реалізована можливість контролю установки цін на товари для кожного магазину окремо , що забезпечує відповідність цін в інформаційній базі цінників в торгових залах магазинів. Передбачена можливість роботи з типами цін номенклатури, які в разі використання керуючої системи можуть виступати в ролі рекомендованих цін для роздрібної торгівлі. Ці ціни можуть бути скориговані для роздрібного продажу в залежності від географічного положення роздрібної точки (наприклад, в разі присутності аналогічних товарів за нижчими цінами в конкуруючих організаціях, що знаходяться в безпосередній близькості до магазину). Також реалізовані механізми створення макетів цінників і етикеток та їх друку з будь-яких видів «товарних» документів.

Аналіз торгової діяльності

У програмі «1С: Роздріб 8 для України» передбачені різні звіти, які дозволяють проаналізувати діяльність магазину: провести вартісну оцінку товарів в роздрібних цінах, провести аналіз продажів і повернень товарів, визначити, в який час і який товар краще продається в різних магазинах, а також торгових залах одного магазину (статистика чеків ККМ). Програма надає можливість на основі аналізу продажів і поточних залишків товарів в магазині спланувати закупівлі товарів і автоматично сформувати внутрішні замовлення товарів для передачі їх в керуючу систему (конфігурацію «Управління торгівлею для України»).

Склад продукту і порядок ліцензування

Продукт «1С: Підприємство 8. Роздріб для України» - це основна поставка «1С: Підприємство 8" версії ПРОФ, що включає дистрибутиви платформи і конфігурації «Роздріб для України», комплект документації, ключ захисту, реєстраційну картку з ліцензійною угодою, поштовий конверт « 1С »і поточний випуск ІТС (Україна).

Відповідно до ліцензійної угоди, даний продукт може використовуватися на одному робочому місці в один момент часу . Для збільшення кількості робочих місць в межах однієї локальної мережі (одного магазину) призначені клієнтські ліцензії «1С: Підприємство 8". Для використання програми в режимі клієнт-сервер необхідно окремо придбати сервер «1С: Підприємство 8".

При автоматизації торгового підприємства, що складається з декількох магазинів, в кожен магазин необхідно придбати окрему основну поставку «1С: Роздріб 8 для України».

Обмін даними за схемою РИБ між окремими робочими місцями (касами), що працюють автономно (offline), і центральним вузлом РИБ магазину допускається без придбання окремої основної поставки на кожне робоче місце магазина за умови, що всі ці робочі місця (каси) об'єднані в одну локальну мережу і кожне робоче місце (каса) забезпечено окремою клієнтською ліцензією «1С: Підприємство 8". Це відповідає стандартним для типових прикладних рішень умовами ліцензійної угоди. Якщо ж окремі робочі місця всередині магазину не об'єднані в одну локальну мережу, то необхідно купувати окрему основну поставку на кожне ізольоване робоче місце або на кожен сегмент локальної мережі.

Порядок продажу

«1С: Роздріб 8 для України» продається користувачам через партнерів-франчайзі фірми «1С».

Користувачі програмних продуктів «1С: Торгівля», «1С: Аспект» і «1С: Торгівля і Склад» всіх версій можуть придбати продукт «1С: Роздріб 8 для України» на умовах апгрейда по стандартній схемі.

Ціна апгрейда обчислюється як різниця цін придбаного і переданого продукту плюс 27 гривень, але не менше половини вартості продукту, що здається. Якщо одночасно з «1С: Роздріб 8 для України» купуються клієнтські або серверні ліцензії «1С: Підприємство 8", то в цьому випадку ціна апгрейда розраховується виходячи з вартості всього набору продуктів.

Користувачам програмних продуктів «1С: Торгівля», «1С: Аспект» і «1С: Торгівля і Склад» необхідно повернути тільки реєстраційну картку. Дистрибутиви, документація і ключі захисту залишаються у користувачів для завершення роботи зі старою програмою і перенесення даних в «1С: Роздріб 8 для України».

Апгрейд виконується через партнерів-франчайзі . Користувачам програмних продуктів «1С: Торгівля», «1С: Аспект» і «1С: Торгівля і Склад» необхідно подати партнеру-фразчайзі заявку на апгрейд. Форма заявки та зразок її заповнення наведені в Додатку до справжнього інформаційного листа.

Скопіювати бланк заяви в електронному вигляді можна тут.

Апгрейд з «1С: Роздріб 8 для України» на інші програмні продукти не передбачений.

Сервісне обслуговування

Для продукту «1С: Роздріб 8 для України», як і для інших продуктів «1С: Підприємство 8" версії ПРОФ передбачено сервісне обслуговування по лінії інформаційно-технологічного супроводу (ІТС). У комплект поставки програмного продукту входить диск ІТС Україна поточного випуску і купон на безкоштовне обслуговування по лінії ІТС на 6 місяців. Для отримання сервісних послуг користувачеві необхідно зареєструвати куплений програмний продукт у фірмі «1С» і оформити безкоштовну піврічну підписку у який продав коробку партнера по купону, що входить в комплект поставки програмного продукту.

Сервісне обслуговування по лінії ІТС включає:

 • послуги лінії консультацій по телефону та електронною поштою;
 • отримання оновлення конфігурацій і платформи 1С: Підприємство 8, а також іншої корисної інформації на сайті підтримки користувачів http://www.account.kiev.ua;
 • щомісячне отримання випуску ІТС Україна, що містить методичні матеріали по налаштуванню і експлуатації системи, різноманітні консультації.

Після закінчення періоду безкоштовного сервісного обслуговування для продовження отримання перерахованих послуг, а також послуг партнерів по супроводу даного продукту, необхідно оформити платну підписку на ІТС.

-> Детальніше про «1С: Роздріб 8 для України»


25.01.2017

Повернутися до списку